Mogielnica
Planując powiększenie rodziny sen z p (...)
Izolacja natryskowa pianką poliuretanową wykorzystana do ocieplenia poddasza o budowie otwartokomórkowej jest gwarancją otrzymania trwałego komfortu cieplnego. Składa się na to przede wszystkim jej właściwość termoizolacyjna ponieważ pianka poliuretanowa posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła. Jest to parametr który charakteryzuje dany materiał pod względem oceny cieplnej, im jest niższy tym gorzej je przewodzi.
Jej budowa otwartokomórkowa pozwala na niczym niezakłóconą dyfuzję pary wodnej zapobiegając w ten sposób jej skraplaniu się wewnątrz pomieszczenia. Jest to przyczyną powstawania zagrzybienia ścian które w skutkach może być bardzo szkodliwe dla zdrowia mieszkańców. Należy pamiętać że pleśń grzyb są przyczyną problemów z układem oddechowym, immunologicznym. Powodują także brak koncentracji i silne bóle głowy. Jest to bardzo ważne jeśli chcemy stworzyć na poddaszu miejsce do spania albo pokój dla małego dziecka. Inną ważną cechą pianki poliuretanowej jest jej akustyczność. Pozwala ona bowiem w eliminowaniu hałasów płynących z zewnątrz które mogą skutkować nieprzyjemnym komfortem przebywania na poddaszu.
Aplikacja pianki poliuretanowej odbywa się za pomocą natrysku przy użyciu specjalistycznych urządzeń takich jak agregaty natryskowe. Bardzo ważne jest aby do montażu wyżej wymienionego izolatora wynająć firmę która się w tym specjalizuje ponieważ zagwarantuje nam to że będzie ona wykonana prawidłowo a jej parametry nie zostaną w żaden sposób zakłócone. Pianka poliuretanowa powstaje w wyniku reakcji chemicznej jednak w momencie zakończenia montażu jest ona w pełni bezpieczna dla użytkowników budynku a także dla otaczającego środowiska. Produkt ten posiada atest Państwowej Inspekcji Higieny. Bardzo ważnym aspektem jest metoda natrysku, pozwala ona bowiem na wypełnienie produktem który w formie początkowej występuje w stanie ciekłym, wszystkich zakamarków i szczelin zapobiegając powstawaniu mostków termicznych. Są to newralgiczne miejsca w strukturze konstrukcji dachowej przyczyniające się do utraty ciepła w 30 procentach. Powstała powłoka termoizolacyjna ochrania nasze poddasze przed nagrzewaniem się w okresie letnim do wysokich temperatur które uniemożliwiłyby przebywanie w danym pomieszczeniu. Zimą natomiast zapobiega nadmiernej utracie ciepła redukując także zapotrzebowanie na energię wykorzystaną do ogrzewania domu nawet do 50%. Dzięki zastosowaniu izolacji natryskowej pianką poliuretanową o budowie otwartokomórkowej mamy pewność że nasz dom jest w pełni energooszczędny i przyjazny środowisku.
Planując powiększenie rodziny sen z p (...)
Chcą zabezpieczyć swój dom i z (...)