Piaseczno
W projektowaniu zarówno dom&oa (...)
Bardzo często w trakcie projektowania nowego domu przedmiotem zmartwień są wyższe kondygnacje budynku. Przyczyna jest jedna, poddasze zimą jest trudniej odpowiednio ogrzać analogicznie latem nagrzewa się i kosztowne staje się jego chłodzenie. Na rynku budowlanym w Polsce i w Ostrołece od jakiegoś czasu wiedzie prym innowacyjna metoda ocieplania poddasza. Metoda skuteczna, która pozwala zarówno w utrzymaniu ciepła w porze zimowej jak i chłodu w okresie letnim. Jest nią izolacja natryskowa pianką poliuretanową PUR.
Jako produkt początkowy pianka poliuretanowa jest materiałem polimerycznym o budownie zarówno otwartokomórkowej jak i zamkniętokomórkowej. Do ociepleń poddasza stosuje się tę pierwszą ponieważ zawiera ona wiele pęchęrzyków powietrza, które pozwalają na swobodną dyfuzję pary wodnej. Oznacza to, że pianka dopuszcza przepływ powietrza przez ściany ale na tyle zminimalizowany aby nie stwarzać odpowiedniego środowiska dla powstania pleśni czy grzybów. A główną przyczyną pojawiania się niechcianych wykwitów pleśni na ścianach jest właśnie zła cyrkulacja powietrza w domu. Aby temu zapobiec ważne jest by budynek był "otwarty" na świeże powietrze z zewnątrz. I właśnie takie rozwiązanie zapewnia izolacja natryskowa pianką poliuretanową.
Jednocześnie pianka jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. Posiada najniższą wartość współczynnika przewodzenia ciepła w stosunku do innych znanych nam tradycyjnych metod ocieplania. W zgodzie z obecnie obowiązującymi w polskim prawie normami dotyczącymi ochrony środowiska, współczynnik ten powinien być jak najniższy. W przypadku pianki wynosi on 0,036 - 0,040 W/mK co oznacza, że przepuszcza ona jak najmniej ciepła. Metoda izolacji natryskowej pozwala na dokładne wypełnienie pianką wszelkich zakamarków i szczelin unikając powstawania mostków termicznych. Czyli najbardziej newralgicznych punktów w konstrukcji dachowej, bowiem to właśnie one pozwalają na "uciekanie" ciepła z pomieszczenia. Podczas aplikacji pianka zmienia swój stan stając się stabilną, bezspoinową powłoką. Dzięki czemu nie ma możliwości na kruszenie się czy łamanie. Idealnie przylegając do powierzchni konstrukcji dachowej ze względu na swoją lekkość nie obciąża jej a dodatkowo jeszcze działa jako stabilizator.
Takie właściwości pianki poliuretanowej PUR wpływają na znaczne zredukowanie kosztów utraty energii nawet do 50%. Zatem pozwala ona na zaoszczędzenie pieniędzy zarówno na ogrzewaniu jak i na klimatyzacji zapewniając jednocześnie komfortowe, zdrowe i przyjazne dla domowników warunki mieszkalne w Ostrołece.
W projektowaniu zarówno dom&oa (...)
Budowa wymarzonego domu pochłania ogr (...)