Pułtusk
Ocieplenie poddasza może wydawać się (...)
Poddasze naszego domu może stać się rustykalną łazienką lub bajkowym pokojem malucha z oknem pozwalającym obserwować gwiazdy w Pionkach. Niezależnie od tego jakim pomieszczeniem stanie się poddasze jego izolacja termiczna powinna być najwyższej jakości. Tylko wtedy bowiem będziemy mogli w pełni cieszyć się z funkcjnalności najwyższych kondygnacji budynku. Wybór odpowiedniej metody ocieplenia poddasza jest o tyle istotne, gdyż to włąśnie to miejsce jest najbardziej narażone na utratę ciepła w chłodne i zimowe dni. Ale co za tym idzie, takze bezpośrednio wystawione na promienie słoneczne w okresie letnim może nagrzewać się tworząc niekomfortowe warunki wewnątrz domu. Jakie rozwiązanie będzie zatem najlepsze?
Wsród dostępnych metod izolacji termicznej wykorzystywanych do ociepleń poddasza wyróżnia się jedna wykorzystująca nowoczesne materiały. Jest to bowiem pianka poliuretanowa PUR aplikowana za pomocą specjalistycznych pistoletu natryskowego. Sam proces nanoszenia na daną powierzchnię produktu nie jest skomplikowany jednak aby efekt końcowy spełaniał nasze wymagania a także odznaczał się najwyższą jakością musimy wynająć specjalistów. Należy mieć na uwadze, że izolacja natryskowa pianką poliuretanową jest metodą gwarantującą najwyższej jakości ocieplenie poddasza przez całe użytkowanie budynku.
Pianka poliuretanowa jest to produkt, który powstał w wyniku reakcji chemicznej poliureatanów. Na rynku budowlanym wyróznia się dwa rodzaje pianek: otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa. Pierwsza z nich jest stosowana właśnie do ocieplen poddaszy ze względu na swoją budowę, skłsda sie ona bowiem z licznych otwartych pęcherzyków powietrza. Pozwalają one na swobodny przepływ pary wodnej zapobiegając jednocześnie skraplaniu jej na ścianach. Jest to jedna z wielu zalet pianki poliuretanowej. Jej otwartkomórkowa budowa zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów co zapewnia nam zdrowe i czyste powietrze w budyku. produkt ten pozostaje neutralny chemicznie tuż po nałożeniu na powierzchnię. Nie pyli, nie kruszy się a takze nie pali. W czasie pożaru pianka zaczyna się zwęglać tworząc dodatkową barierę ochronną dla konstrukcji budynku.
Bardzo ważny jest także sposób jej aplikacji. Dzięki metodzie natrysku pianka, która początkowo występuje w stanie ciekłym zostaje naniesiona na powierzchnię gdzie w trakcie reakcji na dwutlenek węgla zaczyna sztywnieć. Powstaje twarda i stablna powłoka w pełni bezspoinowa a zatem doskonale termoizolująca. Metoda natrysku pozwala dotrzeć do wszelkich szczelin i zakamarków nawet w przypadku skomplikowanych konstrukcji. Zapobiega to powstawaniu mostków termicznych, dzieki czemu unikniemy wspomnianych na poczatku ekstrealnych temperatur wewnątrz domu.
Ocieplenie poddasza może wydawać się (...)
Aranżacje poddaszy przekształcone bar (...)