Sanniki
Zmieniający się klimat zaczyna powoli (...)
Projektując swój wymarzony dom, poddasze możemy zostawić jako zabezpieczenie na przyszłość kiedy okaże się on już nie dość funkcjonalny. Jest to rozwiązanie które pozwoli także rozłożyć w czasie wydatki związane z budową domu. Jednak pomimo nieużytkowanego poddasza warto już na etapie budowy zainwestować pieniądze w jego odpowiednią izolację termiczną. Na rynku budowlanym wiedzie prym innowacyjna metoda ociepleń poddasza która gwarantuje zwrot inwestycji. Jest nią izolacja natryskowa pianką poliuretanową PUR.
Wyróżniamy dwie kategorie ze względu na ich budowę wewnętrzną: zamkniętokomórkową i otwartokomórkową. Do izolacji najwyższych kondygnacji budynku wykorzystujemy tę drugą, gdyż posiada ona w swojej strukturze wiele pęcherzyków powietrza dzięki czemu możliwe jest utrzymanie odpowiedniej cyrkulacji wewnątrz pomieszczenia. Przyczynia się to bezpośrednio do zapobiegania powstawaniu wykwitów pleśni i grzybów które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Powodują one bowiem problemy z układem oddechowym, immunologicznym i są przyczyną braku koncentracji czy bólu głowy.
Izolacje pianką poliuretanową wykonuje się przy pomocy metody natryskowej. Do tego celu stosuje się specjalistyczny sprzęt taki jak agregaty czy pistolety natryskowe. Pianka w swojej pierwotnej postaci występuje w stanie ciekłym dzięki czemu w trakcie aplikacji dostaje się ona do wszelkich szczelin czy pustych miejsc powstałych w kondygnacji budynku wypełniając je w stu procentach izolatorem. Tak naniesiony materiał rozpręża się pod wpływem dwutlenku węgla w atmosferze niwelując powstanie mostków termicznych odpowiedzialnych za utratę ciepła w 30%. Powstaje termoizolacyjna powłoka która nie posiada żadnych spojeń i jest w pełni izolacyjna. Daje to gwarancję na utrzymanie w okresie grzewczym na dłużej ciepła wewnątrz pomieszczeń redukując zapotrzebowanie na ogrzewanie domu. Latem natomiast nie pozostaje bierna i zapobiega nagrzewaniu się poddaszy do wysokich temperatur które sprawiają iż przebywanie w najwyższych kondygnacjach budynku staje się niemożliwa. Wszystko to składa się na oszczędność zarówno w ogrzewaniu jak i chłodzeniu domu do 50%. Pianka poliuretanowa jest w pełni bezpieczna dla mieszkańców domu gdyż pozostaje po aplikacji obojętna chemicznie. Zmniejsza także emisję dwutlenku węgla wydzielanego do atmosfery w momencie ogrzewania budynku.
Zmieniający się klimat zaczyna powoli (...)
Planując powiększenie rodziny sen z p (...)