Brwinów
Wydawałoby się, że XXI wiek pochłonęł (...)
Branża architektoniczna rozwija się starając wyjść na przeciw wciąż zmieniającym się oczekiwaniom klientów. Analogicznie do tego zjawiska następuje także rozwój segmentu budowlanego chcąc sprostać wymaganiom architektów. Powstają bowiem projekty domów jednorodzinnych o niejednokrotnie bardzo skomlikowanych konstrukcjach dachowych. Wiąże się to z utrudnieniem procesu izolacji takiego poddasza gdyż znane nam materiały tradycyjne nie są w stanie w 100 procentach poradzić sobie z wypełnieniem takiej powierzchni, przez co stają się nieskuteczne. W obliczu takiego problemu na rynek polski zaczęła wkraczać metoda izolacji natryskowej pianą poliuretanową PUR. Jest to innowacyjne rozwiązanie bardzo różniące się od swoich poprzedników.
Różnica polega przede wszystkich na samym produkcie, bowiem pianka poliuretanowa w żaden sposób nie przypomina nam znanych materiałów izolacyjnych. W poczatkowej fazie wystepuje ona w stanie ciekłym i dopiero po aplikacji na żądaną powierzchnię zaczyna tężeć tworząc stabilną powłokę termoizolacyjną. Z wykorzystaniem metody hydronatrysku za pomocą pistoletu zostaje dokładnie naniesiona na izolowaną przestrzeń wypełniając wszystkie puste miejsca i szczeliny. Zastosowanie pianki poliuretanowej jako izolatora poddasza gwarantuje w pełni jednolitą izolację pozbawioną mostków termicznych, które są przyczyną uciekania ciepła aż w 30%.
W celu izolacji poddasza stosuje się jedną z dwóch rodzaji pianki mianowicie piankę ostrukturze otwartokomórkowej. Zawiera ona bowiem w swojej budowie liczne pęcherzyki powietrza dzięki czemu "oddycha" pozwalając na dyfuzję pary wodnej. Zapobiega w ten sposób jej skraplaniu na ścianach i powstawaniu wykwitów pleśni i grzybów. Zagrzybione ściany stają się niebezpiecznym a także badzo uporczywym zjawiskiem. Warto zabezpieczyć się przed nim już na etapie prac budowlanych.
Współczynnik przewodzenia ciepła otwartokomórkowej pianki poliuretanowej jest badzo niski a jego wartość waha się w granicach od 0,036 do 0,040 W/(m/K) co oznacza że jest ona bardzo dobrym izolaterm ponieważ bardzo źle przewodzi ciepło. A zatem najprościej mówiąc nie przepuszcza go na zewnątrz. W ten sposób izolacja ta pozwala na obniżenie kosztów zwiazanych z ogrzewaniem i chłodzeniem domu aż o 50%.
Wydawałoby się, że XXI wiek pochłonęł (...)
Domek jednorodzinny z dodatkową dział (...)