Lipsko
Mykotoksyny to toksyny wytwarzane prz (...)
Izolując poddasze pianką poliuretanową zapobiegniemy powstawaniu pleśni i grzybów. Metoda natryskowa pozwala dotrzeć do wszystkich zakamarków i szczelin zapobiegając powstawaniu mostków termicznych. Jednocześnie jej struktura otwartokomórkowa umożliwia swobodny przepływ pary wodnej dzięki czemu nie skrapla się ona na ścianach. A to właśnie poprzez złą izolację oraz wentylację ściany pokrywa grzyb tak bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia.
Czym zatem jest pianka poliuretanowa? Jej podstawowym surowcem są poliole, poliestry lub polietery, które w reakcji chemicznej z izocyjanianami wytwarzają produkt jakim jest pianka poliuretanowa. Pomimo tak skomplikowanej nazwy i reakcji chemicznych pianka tuż po aplikacji pozostaje już do końca swojego użytkowania neutralna. Na rynku budowlanym znaleźć możemy dwa rodzaje pianek poliuretanowych: otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa. Wyróżnia je wewnętrzna struktura składająca się z otwartych bądź zamkniętych komórek wypełnionych powietrzem. Do izolacji poddasza wykorzystujemy tę pierwszą ze względu na liczne pęcherzyki powietrza które odpowiadają za dyfuzję pary wodnej a także utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza wewnątrz mieszkania. Cecha ta gwarantuje zapobieganie powstawaniu pleśni i grzybów oraz utrzymaniu czystego i zdrowego powietrza. Gęstość pianki poliuretanowej o strukturze otwartokomórkowej jest stosunkowo niewielka wynosi bowiem niecałe 13 kg/m3 co jest jej ogromnym atrybutem. Bowiem jest ona lekka i nie obciąża konstrukcji dachowych a po montażu kiedy zaczyna sztywnieć dodatkowo ją stabilizuje.
Wyrób jakim jest pianka jest bezpieczny dla środowiska a także warstwy ozonowej ziemi gdyż nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Posiada ona atest Państwowego Zakładu Higieny które wydany zostaje dla materiałów bezpiecznych do stosowania w miejscach gdzie przebywają ludzie. Współczynnik przewodzenia ciepła określa jak dobrym izolatorem jest dany produkt. W przypadku pianki o budowie otwartokomórkowej wynosi od 0.036 do 0.040 W/(mK) i jest wartością najniższą wśród wszystkich materiałów izolujących poddasze. Dzięki czemu jest on najlepszym izolatorem zapewniającym utrzymanie dłużej ciepłego powietrza wewnątrz mieszkania w okresie grzewczym. Natomiast latem zapobiega nagrzewaniu się poddasza utrzymując przyjemny chłód bez konieczności ciągłego klimatyzowania pomieszczenia. Pozwala ona na redukcję straty energii 50%.
Mykotoksyny to toksyny wytwarzane prz (...)
Zagrożenie jakie niesie za sobą powst (...)