Łosice
Zagrzybione ściany w domu, któ (...)
Prawo Budowlane w Polsce zaostrza przepisy dotyczące wartości współczynnika przewodzenia ciepła odnoszącego sie do izolacji termicznej domów mieszkalnych. Aby sprostać tym wymaganiom na rynku polskim pojawiła się innowacyjna metoda polegająca na izolacji natryskowej pianką poliuretanową u której współczynnik ten wynosi od 0.036 do 0.040 W/(mK). Czym jest pianka poliuretanowa i czy jest ona bezpieczna dla naszego zdrowia? Materiał ten powstał z podstawowych surowców takich jak poliole, poliestry lub polietery. To one bowiem zawierają w sobie grupy wodorotlenowe. A te z kolei są odpowiedzialne za budowę struktury gotowej już pianki poliuretanowej wypełnionej licznymi pęcherzykami powietrza. To właśnie ta cecha wyróżnia ją wśród innych metod stosowanych do ocieplenia poddasza. Pianka choć powstała w wyniku reakcji chemicznej w efekcie końcowym pozostaje neutralna i w żaden sposób nie szkodzi naszemu zdrowiu.
Metoda natrysku wykorzystywana jest przy tej izolacji ponieważ jako produkt początkowy wystepuje ona w stanie ciekłym. Przy użyciu pistoletów natryskowych zostaje zaaplikowana na daną powierzchnię wypełniając wszelkie zakamarki i puste miejsca. Nie jest to możliwe w przypadku innych metod izolacji. Pianka w czasie montażu po zetknięciu z dwutlenkiem węgla znajdującym się w atmosferze zaczyna się rozszerzać tworząc jednolitą termoizolacyjną strukturę wypełniającą izolowane poddasze w 100%. Staje się ona sztywna i stabilna dzięki czemu wzmacnia także konstrukcję dachową. W przyszłości nie będzie wymagała dodatkowych napraw gdyż upływ czasu nie działa na nią niekorzystnie.
Pianka poliuretanowa może poszczycić się także zwrotem kosztów ogrzewania nawet do 50%. Bowiem metoda natrysku skutecznie zapobiega powstawaniu mostków cieplnych. A te z kolei odpowiadają za utratę ciepła w 30%. Pianka zapewni nam utrzymanie ciepłego powietrza w okresie zimowym natomiast latem przyjemnego chłodu. Mieszkania znajdujące się na poddaszu będą mogły cieszyć się komfortowymi temperaturami i odpowiednim mikroklimatem co będzie sprzyjało domownikom tam przebywającym. Bardzo ważną zaletą pianki otwartokomórkowej jest zapobieganie powstawania pleśni i grzybów. Odpowiada za to jej struktura która pozwala na swobodną dyfuzję pary skraplającej się wewnątrz pomieszczenia. Pianka zatem jest materiałem bezpiecznym dla naszego zdrowia bowiem nie pyli, nie kruszy się a także pozwala na utrzymanie czystego powietrza. Warto zatem zainwestować pieniądze w produkt, który posiada tak wiele zalet.
Zagrzybione ściany w domu, któ (...)
Gwarancją eliminacji mostków t (...)