Łomianki
Poddasze to najcichsza i często badzo (...)
Tworząc aranżacje wnętrz warto wykorzystać atrybuty takiego pomieszczenia. Jeśli postaramy się aby powierzchni użytkowej było jak najwięcej otworzą się przed nami nowe możliwości. Na rynku budowlanym od pewnego już czasu pojawiła się izolacja poddasza, która przy minimalnej grubości spełnia wymogi wartości współczynnika przewodzenia ciepła. Jest nią izolacja natryskowa pianką poliuretanową PUR. Pozwala na bardzo dobrą izolację termiczną domu już po nałożeniu warstwy o grubości ok. 15 cm. A co najważniejsze nie wymagane jest nakładanie kolejnych warstw gdyż już na tym etapie współczynnik przewodzenia ciepła określający izolcyjność produktu wynosi od 0,036-0,040 W/(mK). Mamy zatem mozliwość aplikacji takiego izolatora, który wykorzysta jak najmniejszą powierzchnię zapewniają jednocześnie bardzo dobrą izolację termiczną.
Kolejną bardzo ważną cechą pianki poliuretanowej jest jej gęstość, która określa ciężar materiału. Wynosi ona 8-10 kg/m³ już w przypadku gotowego produktu. W porównaniu z tradycyjnymi metodami stosowanymi do ociepleń poddasza jest ona 8 razy niższa. Nie obciąza zatem konstrukcji dachowej a dodatkowo jeszcze ją wzmacnia. Istotną jej zaletą jest także paroprzepuszczalność, która cechuje pianki poliuretanowe otwartokomórkowe. To one są właśnie stosowane do izolacji podasza. Bowiem ich budowa skłąda z wielu pęcherzyków powietrza dzięki czemu nastepuje swobodny przepływ pary wodnej nagromadzonej wewnątrz mieszkania. Proces ten zapobiega skutecznie powstawaniu pleśni i grzybów w mieszkaniu, które sa bardzo niebezpieczne dla zdrowia oraz mogą także osłabiać drewnianą konstrukcję dachu. Metoda natrysku gwarantuje powstanie jednolitej powłoki izolacyjnej bez łączeń i dodatkowych poprawek czy zabezpieczeń podtrzymujacych. Zapobiegnie także powstawaniu mostków termicznych.
Aplikacja pianki poliuretanowej PUR jest bardzo łatwa i szybka dzięki czemu można zaoszczędzić pieniądze na robociźnie gdyż dla niewielkich poddaszy wystarczy jeden dzień aby go zaizolować. Nie da się jednak zrobić tego na własną rękę ponieważ potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz wykfalifikowani pracownicy, którzy odpowiednio zajmą się tym zadaniem. Pieniądze zainwestowane w izolację natryskową pianką poliuretanową zwrócą się gdyż koszty ogrzewania a także chłodzenia budynku zmniejszą sie o połowę. gwarantuje ona bowiem utrzymanie iepłego powietrza wewnątrz budynku w okresie grzewczym. Latem natomiast zapobiegnie przedostania się gorącego powietrza do srodka oraz powstrzyma nagrzewanie się poddasza.
Poddasze to najcichsza i często badzo (...)
Poddasze użytkowe można zaadaptować n (...)