Maków Mazowiecki
W zmiennej sferze klimatycznej jakiej (...)
Metoda ocieplenia poddasza jaką jest izolacja natryskowa pianką poliuretanową pozwala na najszybsze pokrycie produktem danej powierzchni w porównaniu ze znanymi nam tradycyjnymi metodami izolacji. Aplikacja produktu nastepuje po uprzednim dokładnym wymieszaniu dwóch skladników. Wszystko to wykonuje się na miejscu tuż przed rozpoczęciem prac. Nastepnie za pomocą węża produkt pod ciśnieniem jest dostarczany na poddasze a wyspecjalizowany pracownik nanosi izolację za pomocą pistoletu natryskowego.
Metoda natryskowa pozwala na wypełnienie pianką poliuretanową, która początkowo jest cieczą, wszelkich szczelin i pustych miejsc. Zapobiega w ten sposob powstawaniu mostków termicznych gdyż po aplikacji rozpręża się tworząc kilkucentrymetrową warstwę. Struktura termoizolacyjna, która powstaje jest w pełni bezszwowa co oznacza że pokrywa poddasze w 100 procentach bez jakichkolwiek łączeń. Jest to także gwarancja stabilności izolacji. Nie wymaga ona żadnych dodatkowych wzmocnień. Pianka po aplikacji staje się bardzo sztywna i stabilna wzmacnia dodatkowo konstrukcję dachu. Nie ulega uszkodzeniom, nie osuwa się, nie pyli zatem w przyszłości nie będą konieczne żadne prace uzupełniające. Nie zmienia swoich parametrów izolacyjnych, akustycznych czy użytkowych pod wplywem czasu. Tak zaizolowane poddasze zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku przez cały rok bez względu na porę roku i panujące warunki atmosferyczne. Latem bowiem pianka ochroni poddasze przed nagrzaniem sie do niebotycznych temperatur jednocześnie utrzymując chłodny i przyjemny mikroklimat. Zimą natomiast zapobiegnie uciekaniu ciepła zapewniając zmniejszone zapotrzebowania na energię cieplną. Wszystko to powoduje iż izolacja natryskowa pianką poliuretanową daje możliwość zaoszczedzenia pieniędzy zarówno na ogrzewaniu jaki i chłodzeniu domu nawet do 50 procent.
Zapytają Państwo zapewne a jak pianka rozwiązuje problem zawilgocenia ścian skoro może poszczycić się tak wysoką izolacją termiczną. Do ocieplenia poddaszy stosuje się jeden z dwóch rodzajów pianki dostępnych na rynku. Jest nią pianka otwartokomórkowa, ktora zawiera w swojej strukturze liczne pęcherzyki powietrza. Dzięki czemu pozwala na swobodny przeplyw pary wodnej z wnetrza budynku na zewnątrz. Warto pamiętać, ze to właśnie zła cyrkulacja powietrza jest przyczyną zagrzybiania ścian. Pianka poprzez swoją budowę zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów utrzymując zdrowy i bezpieczny mikroklimat. Nie musimy zatem martwić się o bezpieczeństwo osób przebywających na poddaszu.
W zmiennej sferze klimatycznej jakiej (...)
Wśród dostępnych metod izolacj (...)