Płock
Wielu włascicielom domów jedno (...)
Budujemy nowy dom w Radomiu z myślą o stworzeniu bezpiecznego miejsca dla siebie i swoich najbliższych. Zastosowanie systemu odpowiedniego ocieplenia poddasza pozwoli nam na zrealizowanie tego zamysłu. Branża budowlana odnotowuje coraz to większe sukcesy w tym zakresie. Zawdzięcza to nowoczesnemu materiałowi jakim jest pianka poliuretanowa PUR. Jako produkt powstały w wyniku reakcji mieszaniny dwóch cieczy izocyjanianu i poliolu - mieszanki żywic jest obojętny chemicznie. W trakcie aplikacji natryskowej odpowiednio przygotowana w reaktorze oraz podana na węże i wymieszana w specjalnym pistolecie natryskowym, natryśnięta ciecz wchodzi w reakcję chemiczną, sztywnieje tworząc stabline tworzywo. Dzięki swojej strukturalnej budowie cieczy i przygotowaniu na budowie materiału, mamy pewność, że uszczelnione zostały wszelkie zakamarki. Nie pozostawia pustych miejsc także przy skomplikowanych konstrukcjach dachowych.
Co przemawia za tą izolacją poddasza, iż jest ona bezpieczniejsza od tradycyjnych metod ocieplania? Pianka poliuretanowa jako wyrób końcowy nie pyli, nie kruszy się ani nie utlenia. Jest zatem nieszkodliwa zarówno dla środowiska zewnętrznego jak i dla domowników. Ma także własciwości samogasnące. Niejednokrotnie miały miejsce przypadki gdzie izolacja natryskowa bezpośrednio przyczyniła się do uratowania domu przed strawieniem przez ogień.
Rozróżniamy dwa rodzaje pianek poliuretanowych stosowanych do ociepleń domu: otwartokomórkową i zamkniętokomórkową. Jak same nazwy wskazują różnią się one komórkami tzn. pęcherzykami, które wypełnione są powietrzem lub gazem. Pianka otwartokomórkowa składa się z licznych otwartych pęcherzyków powietrza dzięki czemu jest dobrym izolatorem ale jednocześnie posiada własciwości paroprzepuszczalne. Oznacza to, że pozwala na swobodny przepływ pary wodnej eliminując wilgotność w pomieszczeniu, która sprzyja powstawaniu pleśni i grzybów.
Współczynnik przewodzenia ciepła pianki otwartokomórkowej wynosi od 0,036 do 0,040 W (m²K). Jest to produkt posiadający najniższą wartość w porównaniu do tradycyjnych metod ocieplania. Pozwala na zachowanie w okresie zimowym ciepła wewnątrz budynku. Natomiast latem nie dopuszcza do nagrzewania się poddasza w Twoim domu w Radomiu. Ogromną zaletą izolacji natryskowej są jej parametry termoizolacyjne. Przyczyniają się do prowadzenia enrgooszczędnego domu jednocześnie wpływając na znaczne obniżenie emisji dwutlenku węgla do środowiska naturalnego. Dzięki zastosowaniu izolacji poddasza pianką poliuretanową oszczędności mogą sięgać nawet do 50 %.
Wielu włascicielom domów jedno (...)
Ewoluuje wiele sektorów naszeg (...)